•         

Serwer Minecraft - podstawowe informacje

serwer minecraft podstawowe informacje

#1 banan47

banan47

    Master

  • Administrator Mineserv.eu
  • 249
  • Typ konta:Premium

28 January 2017 - 16:12 PM

Ten wpis ma na celu uświadomienie klientów prowadzących serwer Minecraft co należy do ich obowiązków, a czego nie można zarzucić hostingowi.

 

Obsługa hostingu nie pomaga w konfiguracji pluginów i wgrywaniu modyfikacji oraz w problemach z uruchomieniem serwera i związanymi z nimi błędami. Dlaczego?

Na naszym hostingu utrzymywane jest setki serwerów, klienci wgrywają mnóstwo pluginów i modyfikacji, często kilkadziesiąt razy w ciągu doby, pomoc we wgraniu oraz analizowanie błędów uruchomienia każdego serwera nie jest możliwe, dlatego klient wykupuje usługę jaką jest "czysty" serwer gry Minecraft, i sam jest odpowiedzialny za wszelkie zmiany w działaniu serwera.

 

Na mój serwer dołączają randomowi gracze, skąd znają adres połączenia (IP oraz PORT), czy udostępniacie takie informacje?

Przy zakupie serwera zostaje przydzielony losowo aktualnie wolny adres IP oraz PORT. Bardzo prawdopodobne jest, że w przeszłości był on używany przez innego klienta, który mógł dodać serwer na listy Minecraft lub fora związane z tą tematyką.

Dlatego zalecamy zabezpieczenie serwera poprzez White-List oraz logowanie za pomocą pluginu AuthMe.

 

Mapa mojego serwera została zniszczona przez jakiś graczy, dlaczego macie tak słabe zabezpieczenia?

Tylko i wyłącznie klient jest odpowiedzialny za zabezpieczenie swojego serwera, tak aby niepowołane osoby nie mogły zniszczyć mapy lub zalogować się na nick osoby posiadającej uprawnienia operatora.

Hosting nie ponosi odpowiedzialności za tego typu incydenty. Aby ktoś tego dokonał, musiałby zalogować się na konto w MineServ i zmienić konfigurację serwera. Jednak jest to bardzo skomplikowane ponieważ ta osoba musiałaby znać login oraz hasło do konta na stronie oraz wpisać kod z maila, który generowany jest poprzez system bezpiecznego logowania, jest on uruchomiony domyślnie podczas zakładania konta w serwisie.

Każde logowanie do systemu jest również zapisywane i można je sprawdzić w zakładce Dane Konta w sekcji Historia Konta.

Dlatego zalecamy korzystanie z systemu bezpiecznego logowania oraz zabezpieczenie serwera poprzez White-List i logowanie za pomocą pluginu AuthMe.

 

Po zmianie silnika mapa została uszkodzona, nie wykonywałem kopii zapasowej, proszę o przywrócenie mojej mapy.

Niestety hosting nie wykonuje kopii zapasowych serwerów, klient odpowiedzialny jest za samodzielne wykonywanie tego typu operacji. W panelu klienta w zakładce Backup, znajduje się przycisk do wykonania kopii zapasowej serwera, po jej wykonaniu klient może pobrać ją na swój komputer.

 

Z czasem wątek będzie aktualizowany o kolejne informacje dotyczące obowiązków klienta.