Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak otrzymać szybką pomoc na forum?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 supermichalpol

supermichalpol

  Dużo pisze

 • Klient
 • 590 postów
 • Typ konta:Premium
 • Minecraft:supermichalpol

Napisano 19 December 2014 - 23:05 PM

Jakotrzyma1070szybk1050pomoc-1.png

 
Witam w moim poradniku, gdzie przedstawię co trzeba zrobić, żeby szybko dostać rozwiązanie do naszego problemu. Dzięki temu jeśli dostosujesz się do moich porad pomoże to innym użytkownikom w rozwiązaniu twojego problemu.
 
1. Masz Problem? Napisz go tutaj na forum
Lub na mineserv.eu/pomoc. Tutaj zacytuję pewien tekst napisany w komentarzach na facebooku mineserv.eu " Staciłem 5 dni serwera, bo nie włącza sie... [...]". Jeśli ci nie działa serwer lub masz jakiś problem z np. pluginem to napisz go tutaj na forum albo na pomocy, bo my nie jesteśmy wszechwiedzący, że ci serwer nie działa. Jak zgłosisz problem to ci pomożemy w naprawię tego problemu. Tylko od ciebie zależy czy ten problem zgłosisz czy nie...
2. Gdzie napisać o problemie?
To zależy. Jeśli masz problem z pluginem napisz o pomoc na forum, ponieważ na 99,9% nie jest to wina hostingu/serwera. Jeśli masz problem z np. wejściem na serwer nawet z dobrze ustawionymi plikami serwerowymi, nie uruchamiającym się serwerem, lub brak dostępu do plików zgłoś ten problem na mineserv.eu/pomoc. Możesz też dodatkowo napisać o tym problemie na forum.
3. Pisz szczegółowe tytuły tematu.
Nie pisz takich tytułów jak np.: "Problem pomóżcie PLISSS", "Problem z serwerem", "Konsola" Serwer".  Tak wiele osób pisze i to nie wygląda za dobrze. Dlatego podczas pisania tytułu zamieść jakieś informacje jak np.: "Problem z instalacją pluginu AuthMe" "Problem - Serwer nie chce się uruchomić". Ważne żebyś też napisał czy to jest problem z serwerem czy z pluginem
4. Patrz czy w dobrej kategorii piszesz temat
Wielu użytkowników (nie wiem dlaczego) pisze o swoim problemie w dziale Poradniki co jest błędem. I też pisanie gdzie chce o swoim problemie jest karane warnem nawet więc lepiej pisz tematy w odpowiednim dziale. Od tego jest dział "Problemy i usterki" gdzie jest "Pluginy" i "Inne". W "Inne" możesz napisać swój problem z serwerem (np. Nie włącza ci się serwer).
5. Podczas pisania tematu podaj jak najwięcej szczegółów na temat twojego serwera i problemu.
Bo zwykłe "Serwer NiE DziAła NapRawcie to!!!!" ci nie pomoże. Na serio. My nie jesteśmy jakimiś magikami, że wystarczy tylko napisać, że serwer nie działa a my ci damy rozwiązanie. Dlatego potrzebujemy więcej informacji (ponieważ moderatorzy nie mają uprawnień do zarządzania cudzymi serwerami). Dlatego zawsze warto napisać:

 • Jakiego pakietu jest twój serwer,
 • Jaki silnik zainstalowałeś na serwerze.
 • Napisz IP serwera bez portu czyli np. s1.mineserv.eu
 • Jakie pluginy masz zainstalowane na serwerze .
 • Podaj logi z konsoli (najlepiej podczas uruchamia serwera i jeśli masz problem z pluginem to też podaj logi podczas wpisywania komendy pluginu). Też najlepiej podaj config pluginu i wersję pluginu (jeśli masz problem z pluginem).

Ważne! Podczas wklejania logów i listy pluginów wklej je w SPOILER i w Kod. Nie wiesz jak się to robi? To proszę oto gif który pokazuje jak to zrobić:

Spoiler

I tak to potem wygląda w twoim temacie (tutaj mój przykład który użyłem w GIFie):
Spoiler

 
6. Nie SPAM!!! - Cierpliwość najważniejsza
Rozumiem ludzi którzy mają problem z serwerem. Sam kilka razy miałem tak. Ale to nie oznacza, że trzeba spamować na shoutboxie, odświeżać temat co godzinne, i pisać po 5 tematów na ten sam problem. Spokojne. My nie lubimy ludzi którzy tak robią, a takich ludzi nagradzamy WARNEM. Też jeżeli serwer nie działa (a jest to wina hostingu) i ci nie działa np. przez 2 dni to zostaną ci zwrócone dni serwera. Też zawsze możesz użyć wyszukiwarki która jest na forum i możesz tam znaleźć rozwiązania problemów lub zajrzeć do działu FAQ.
 
7. Bądź dobry, zachowaj kulturę i podaj rozwiązanie.
Jakiś użytkownik odpowiedział ci? To dobrze. A jak nie to nie pisz wulgaryzmów, i zachowaj kulturę. Bo jeśli tego nie zrobisz to dostaniesz warna i też (może) zamknięty zostanie twój temat (czego oczywiście nie chcesz)
 
Też jeśli twój problem został rozwiązany to kliknij przycisk "Oznacz jako rozwiązany" przy poście w którym jest rozwiązaniem twojego problemu, lub jeśli sam naprawiłeś swój problem to napisz jak to zrobiłeś. Dzięki temu pomożesz innym którzy w przyszłości będą mieli ten sam problem co ty.
 
8. "Na forum nie mogą mi pomóc z tym problem i piszą mi, żebym napisał do pomocy. Gdzie to jest?"
Pomoc (helpdesk) znajduje się pod tym linkiem: http://mineserv.eu/pomoc/. Tylko pamiętaj, żebyś przed tym zalogował się na stronie mineserv.eu. Jak będziesz pisać nowy temat w pomocy to najlepiej podaj temat na forum gdzie opisałeś swój problem z serwerem. Może to się przydać administracji podczas rozwiązywania i naprawiania problemu. I też stosuj się do poleceń które ci napisał administrator.  Też napisz wtedy jaki serwer posiadasz, IP serwera z portem itp. jak najwięcej szczegółów podaj.
 
9. Czy są jakieś inne możliwości skontaktowania się z Pomocą minesrev.eu oprócz forum i helpdesk?
Nie.

 

Q&A:


 • lols11 lubi to

Pomogłem ci lub spodobał ci się mój artykuł? Kliknij "Lubię to", i kliknij na mój obrazek:

|

|

V

Dołączona grafika


Dzięki :D


#2 supermichalpol

supermichalpol

  Dużo pisze

 • Klient
 • 590 postów
 • Typ konta:Premium
 • Minecraft:supermichalpol

Napisano 05 February 2015 - 21:38 PM

Jeśli macie jakieś pytania związane z tym, piszcie je tutaj. Spróbuje na nie odpowiedzieć i umieszczę je w "Q&A".


Pomogłem ci lub spodobał ci się mój artykuł? Kliknij "Lubię to", i kliknij na mój obrazek:

|

|

V

Dołączona grafika


Dzięki :D


#3 agent47pl

agent47pl

  Świeżo zarejestrowany

 • Klient
 • 1 postów

Napisano 20 August 2017 - 17:32 PM


 

Jeśli macie jakieś pytania związane z tym, piszcie je tutaj. Spróbuje na nie odpowiedzieć i umieszczę je w "Q&A".

jak zrobic kopie zapasowa servera


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych