Skocz do zawartości


Najbardziej lubiana zawartość


#50563 VPS - gotowy system do zarządzania serwerem Minecraft

Napisane przez banan47 w 25 October 2014 - 17:08

VPS by MineServ

czyli gotowy system pod serwer Minecraft

 

 

Wychodzimy na przeciw Waszym oczekiwaniom związanymi z obsługą serwerów VPS, dzięki czemu korzystanie z niego nie przysporzy Wam już problemów. Wykupując serwer, automatycznie instalowana jest wersja systemu Ubuntu 14.04 LTS 64bit z zainstalowanymi wszystkimi aplikacjami, które są potrzebne do uruchomienia oraz zarządzania serwerem Minecraft. Dla osób, które wcześniej wykupiły serwer, a chcą posiadać tą wersję systemu zalecamy reinstalację w panelu serwera VPS.
 
Reinstalacja systemu
 
Aby posiadać tą wersję systemu na naszym serwerze, logujemy się do panelu zarządzania VPS wybieramy serwer, którym chcemy zarządzać poprzez kliknięcie w Zarządzaj.

Spoiler

 
Następnie wybieramy opcję Reinstalacja. UWAGA! podczas reinstalacji bezpowrotnie tracimy wszystkie pliki z naszego serwera VPS, zaleca się zrobienie kopii i pobranie jej na własny komputer.
Spoiler

 
Kolejnym krokiem jest wybór oprogramowania, zaznaczamy opcję Ubuntu 14.04 LTS 64bit + Java 1.8.0 + Panel Minecraft + TeamSpeak3 i klikamy na Reinstaluj.
Spoiler

 
Nasz serwer przechodzi teraz proces instalacji nowego oprogramowania, może to potrwać do 10 minut, zalecamy klikać w przycisk Odśwież aby kontrolować przebieg procesu, kiedy ten proces dobiegnie końca status serwera zmieni się na Online.
Spoiler

 
Instalacja panelu zarządzania serwerem Minecraft
 
Aby zainstalować panel Minecraft należy w przeglądarce internetowej wprowadzić adres IP naszego serwera VPS, a następnie dodać do niego tą ścieżkę 

/paneladmin/install.php

Wzór: http://IP/paneladmin/install.php
Naszym oczom, powinna ukazać się ta strona.

Spoiler

 
W polu Username wpisujemy nazwę naszego użytkownika, w Password nasze hasło, resztę pól zostawiamy bez zmian, po czym klikamy w przycisk Install and Log In.
Spoiler

 
Panel Minecraft został zainstalowany, dla bezpieczeństwa jesteśmy proszeni o usunięcie pliku "install.php" aby nikt nie mógł utworzyć nowego konta administracyjnego.
 
W tym celu przechodzimy do panelu zarządzania VPS, w którym klikamy na przycisk Konsola.
Spoiler

 
Następnie tworzymy sesje naciskając na Create Session.
Spoiler

 
Teraz uruchamiamy konsolę klikając na przycisk Java Colsole oraz zezwalamy na uruchomienie aplikacji.
Spoiler

 
Naszym oczom ukaże się okienko konsoli SSH, do którego logujemy się wcześniej wygenerowanym hasłem.
Spoiler

 
Wpisujemy komendę (najlepiej skopiować).

cd var/www/html/paneladmin/ && rm install.php

Tworzenie użytkownika i uruchomienie serwera Minecraft
 
Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego zainstalowanego na naszym serwerze VPS klikamy w przycisk Administration.

Spoiler

 
Następnie tworzymy konto, na którym będzie uruchomiony serwer Minecraft. W polu Username wpisujemy nazwę użytkownika, w polu Password wpisujemy hasło. W polach Server Memory ustawiamy ilość pamięci RAM dla tego serwera, a w Server Port ustawiamy port na jakim ma być uruchomiony ten serwer. Dodanie użytkownika zatwierdzamy przyciskiem Add User.
Spoiler

 
Kolejnym krokiem jest przelogowanie się na wcześniej stworzonego użytkownika, w tym celu w sekcji Switch to a User wybieramy nazwę konta, które stworzyliśmy i klikamy na przycisk Log In.
Spoiler

 
Po tej czynności wyświetli się strona do zarządzania serwerem przypisanym do tego użytkownika. Aby uruchomić serwer klikamy na przycisk Start.
Spoiler

 
Jeśli chcesz wgrać jakieś pluginy lub mody przejdź do zakładki File Manager, klikając na Upload wybierz pliki, które chcesz wgrać i naciśnij na Upload, a następnie zaczekaj na wgranie się plików na serwer.
Spoiler

 
Łączenie się do SSH serwera VPS (nie poprzez przeglądarkę)
 
Do naszego serwera VPS możemy połączyć się poprzez program Putty. Dane należy uzupełnić tak jak na poniższym obrazku
Spoiler

 
Po kliknięciu w przycisk Open otworzy się konsola logowania, w której wpisujemy login root, natomiast jako hasło wpisujemy nasze hasło ustalone podczas zakupu serwera VPS.
Spoiler

 
Gdy nasze logowanie zakończy się sukcesem otrzymamy takie informacje:
Spoiler

 
Łączenie się do SFTP
 
Standardowo system nie posiada zainstalowanego serwera FTP, natomiast aby wgrać do niego pliki z naszego komputera możemy połączyć się do niego poprzez protokół SFTP używając programu WinSCP (wersja portable).
 
Dane do połączenia uzupełniamy jak na poniższym obrazku
Spoiler

 
Przy pierwszym połączeniu się do serwera wyświetli się komunikat, jeśli chcemy dodać komputer do zaufanych klikamy Tak.
Spoiler

 
Gdy logowanie przebiegnie pomyślnie zobaczymy poniższe okno programu, dzięki któremu będziemy mogli przesyłać pliki na serwer VPS z naszego komputera.
Spoiler


Ważna informacja!
 
Jeśli łączysz się do serwera VPS poprzez protokół SFTP, w celu wgrania lub edycji plików serwera Minecraft. Po tej czynności należy poprawić uprawnienia plików, tak aby panel, które je odsługuje miał do nich dostęp.
Jednak można ustawić aby działo się to automatycznie. W tym celu należy przejść do katalogu etc/ następnie uruchomić edytorem tekstowym plik crontab i na końcu dopisać komendę

* * * * * root chown -R www-data:www-data /home/minecraft-serwer/

Po tej czynności zapisujemy plik.
Od teraz serwer VPS co minutę będzie poprawiał uprawnienia plików, które znajdują się w katalogu home/minecraft-serwer/ dzięki czemu nie będziemy musieli pamiętać o nadaniu uprawnień oraz nie będzie miało znaczenia jakim użytkownikiem edytujemy pliki.
 
Uruchamianie serwera TeamSpeak3
 
Łączymy się z naszym serwerem do SSH i wpisujemy

sh ts3-run.sh

Serwer głosowy zostanie uruchomiony, a my musimy zaznaczyć wszystkie informacje dotyczące haseł, skopiować je i zapisać w bezpiecznym miejscu u siebie na komputerze.

Spoiler

 
Automatyczne uruchamianie serwera TeamSpeak3 po restarcie VPS'a (zalecane)
 
Zalecamy dodanie serwera TeamSpeak3 jak i wszystkich serwerów, które będą uruchomione, do automatycznego uruchamiania po restarcie VPS'a. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystkie nasze usługi będą uruchomione.
 
Aby dodać np. serwer TeamSpeak3 należy otworzyć notatnikiem plik z lokalizacji /etc/rc.local i przed parametrem exit 0 dodać komendę uruchamiającą serwer, w naszym przypadku to:

sh 'root/ts3-run.sh' 

Cały plik powinien wyglądać tak:

Spoiler

 
Po tej operacji zapisujemy plik i zamykamy go. Od tego momentu, za każdym razem, gdy zrestartujemy Nasz serwer VPS, serwer głosowy TS3 zostanie uruchomiony.
 
 
Nasz serwer Minecraft działa, TeamSpeak3 również, więc nie pozostaje nam nic jak przygotowanie serwera dla naszych przyszłych graczy :)
 
W tym poradniku przedstawiłem Ci jak łatwo zarządzać serwerem Minecraft i TeamSpeak3 bez znajomości obsługi systemu Ubuntu, jak i języków, html czy php w specjalnie przygotowanym do tego systemie przez ekipę MineServ.eu
 
Zamów serwer już dziś i sam sprawdź jakie to proste!
http://mineserv.eu/vps
#46816 Wgrywanie modów na serwer

Napisane przez morriat w 19 May 2014 - 18:23

Wgranie "modów" na serwer jest bardzo proste wystarczy postępować według poniższych kroków:

 


 

1.

Logujemy się na panel naszego serwera  po czym zatrzymujemy nasz serwer

Obrazek ułatwiający

Spoiler

 

 

2.

Po lewej stronie panelu w sekcji zakładek  klikamy w opcję "Aktualizacja"

Obrazek ułatwiający

Spoiler

 
 

3.

Wybieramy jeden z silników serii MCPC-Plus w zależności od tego pod jaką wersją gry chcemy grać (klikamy w przycisk  "Instaluj aktualizację" przy wybranym silniku)

Obrazek ułatwiający

Spoiler

 

 

4.

Po odczekaniu  minuty przeznaczonej na aktualizację silnika przechodzimy do zakładki "FTP"

 

Obrazek ułatwiający

Spoiler

 

 

5.

Dane z zakładki "FTP" przepisujemy do klienta FTP i klikamy przycisk "Szybkie łączenie" (w tym przypadku FileZilla)

 

Obrazek ułatwiający

Spoiler

 

6.

Po połączeniu i pokazaniu się wszystkich katalogów i plików (po prawej stronie programu) klikamy prawy przycisk myszy i "tworzymy nowy katalog" o nazwie "mods"

Obrazek ułatwiający

Spoiler

 

 

7.

Pobieramy mody (jeśli nie mamy przygotowanych) np. ze strony LINK a następnie wrzucamy mod do katalogu "mods" na FTP naszego serwera (przeciągamy z pulpitu na program FileZilla a dokładniej na jej prawe okienko)

Obrazek ułatwiający

Spoiler

 

 

8.

Czekamy dopóki mod/mody nie zostaną przesłane na serwer

w tym celu śledzimy okienko stanu

Obrazek ułatwiający

Spoiler

 

 

9.

Brak plików w kolejce przesyłania oznacza że nasz plik został przesłany na serwer.

Teraz możemy uruchomić nasz serwer i dołączyć do gry

Obrazek ułatwiający

Spoiler#46387 [Rozwiązany]Kolejny Plugin 2 dni temu bylo all ok

Napisane przez Wazukup w 04 May 2014 - 22:14

JEZU NA 1.5.2! A NIE!

Nikt z użytkowników forum oraz administracji hostingu nie jest winien temu że owy plugin Ci nie działa, winien temu jest tylko i wyłącznie sam klient chyba nie muszę mówić czemu dlatego na drugi raz prosiłbym troszeczkę grzeczniej odzywać się do użytkowników bo oni pomagają dobrowolnie.
#43982 Jak zabezpieczyć AuthMe Reloaded przed pewną luką

Napisane przez supermichalpol w 24 February 2014 - 16:27

Witam, gdyż od dawna AuthMe Reloaded jest pewien bug np. Ja jestem administratorem serwera i mam nick supermichalpol, jeśli ktoś wejdzie z moim nickiemale na początku dopisze "?" (czyli na moim nickuby wyglądało: ?supermichalpol) i się zarejestruje to będzie miała taka osoba dostęp do komend takich jak np. /gm 1 itp. Jak się zabezpieczyć? Wchodzimy w config.yml w folderze AuthMe i szukamy linijki 54 (przynajmniej tak jest w wersji AuthMe - 3.3.3) i zmieniamy:

  allowedNicknameCharacters: '[a-zA-Z0-9_?]*'

na

  allowedNicknameCharacters: '[a-zA-Z0-9_]*'

ZAKAZ KOPIOWANIA PORADNIKA I PRZYWŁASZCZANIA GO SOBIE

Poradnik Napisany przez supermichalpol
#56033 Layout

Napisane przez HorrormanPL w 14 November 2015 - 01:00

Zapraszam do kontaktu wykonam dowolny layout strony
Oferuje plik PSD oraz zakodowaną stronę w html 
Email : bojawiem55@gmail.comGG: 49674465 Skype: danio2512


XDDDDD, dorzucisz jeszcze ten zeedytowany przez Ciebie Essentials? xddddd


#50134 VPS - instalacja oprogramowania Java, screen oraz minecraft

Napisane przez morriat w 26 September 2014 - 22:21

VPS TOOL

v 0.2

 
 
Wiele osób już kupiło serwery VPS, wiele osób również pyta jak zainstalować javę, screena oraz minecrafta
od dziś będzie to dużo prostsze dzięki małemu skrypcikowi
 
Instalacja skryptu:
 
  Po zakupie nowego serwera VPS ustanawiamy sobie hasło do roota oraz inne przydatne później rzeczy.
  Skupmy się teraz na połączeniu się z naszym nowym serwerem. (Osobiście polecam program   Bitvise SSH Client)
  Łączymy się do naszego ssh danymi wcześniej przez nas ustalonymi z wyjątkiem nazwy użytkownika  gdzie wpisujemy "root"
 

Spoiler

 
po zalogowaniu ujrzymy konsolę ssh i połączenie sftp

Spoiler

 
musimy teraz najlepiej przejść do naszego katalogu domowego a więc w konsoli wpisujemy

cd /home
mkdir minecraft
cd minecraft


następnie w okienku połączenia sftp a dokładniej w pasku adresu wpisujemy daną ścieżkę

/home/minecraft

gdy już zostaliśmy przeniesieni do katalogu minecraft  przesyłamy do niego nasz plik  skrypt.sh
Po przesłaniu na serwer klikamy na nim prawym przyciskiem myszy wybieramy properties > zakładka Permissions  i ustawiamy chmod na 774 po czym klikamy ok
 
Ostatnim krokiem do uruchomienia skryptu jest wpisanie w konsoli ssh następującej komendy

./vpsms.sh

Jakie operacje wybrać pierwsze ?


Spoiler

 

 

 
Na początku zabawy z naszym serwerem zalecane jest zainstalowanie wszystkich potrzebnych środowisk
Jako pierwszą wybieramy 3 opcję czyli  "Instalacja oprogramowania Java & HTOP"  tuż po wykonaniu tych czynności instalujemy oprogramowanie screen.
Na sam koniec możemy zainstalować w naszym katalogu minecrafta wybierając opcję numer 2
 

Changelog

Spoiler

 
 
 
 
 
 

Download

Spoiler

 

 
 
Wszelkie skargi i zażalenia zgłaszać pod postem lub na gg/pw
#52071 [TuT]PermissionsEx

Napisane przez PiterStudios w 13 December 2014 - 20:13

Witajcie, chciałbym zaprezentować wam poradnik dotyczący wtyczki (pluginu) PermissionsEx.

 

logo_sketch.png

1. Pobieramy wtyczkę (plugin).

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/permissionsex/

2. Wgrywamy wtyczkę (plugin) na serwer.

3. Konfiguracja

  3.1 Otwieramy folder PermissionsEx, następnie permissions.yml.

  3.2 Tworzymy pierwszą rangę.
groups:
Gracz: #jest to nazwa rangi
default: true #jeżeli damy True to gracz po pierwszym wbiciu na serwer otrzymuje automatycznie tą range, jeżeli false będziemy musieli dać mu ją za pomocy komendy
permissions: #dalej piszemy wszystkie permisje po '-' jak poniżej
- essentials.spawn # Tu podałem kilka permisji jak powinno to wyglądać
- essentials.tpa
- essentials.tpaccept
- essentials.tpadeny
- essentials.sethome
- essentials.home
- essentials.delhome
- essentials.helpop
prefix: '&7' # ta linijka natomiast odpowiada za wygląd rangi na czacie, możemy dodać np. [GRACZ] itp.

  3.3 Jak skopiować permisje z innej rangi nie przedłużając zbytnio kodu?
        Tworzymy więc kolejną rangę...  

VIP:
default: false
permissions:
- essentials.kit
- essentials.kits.vip
- essentials.hat
- essentials.back
- essentials.chat.color
- essentials.joinfullserver
inheritance: #Odpowiada za kopiowanie permisji z innej rangi.
- Gracz #Tutaj dodajemy natomiast range z jakiej ma skopiować permisje.
prefix: '&8[&6VIP&8] &7'

4. Tworzymy rangi za pomocą komend.

  4.1 Aby utworzyć rangę komendą wpisujemy na serwerze:

/pex group Admin create
#Zamiast Admin możecie dodać coś innego np. Mod

  4.2 Dodajemy permisje za pomocą komendy:

/pex group Admin add '*'
# '*' odpowiada za wszystkie permisje

  4.3 Nadawanie prefixów na czacie:

/pex group Admin prefix '&c[Admin] &7'

5. Przydzielanie rangi.

/pex user Piter172 group set Admin
#Ja podałem swój nick!

Mam nadzieję, że komuś przyda się poradnik smile.png


 • MineServ.eu, lols11 i Nexisten lubią to


#51287 Poradnik Wideo "Jak zainstalować serwer TeamSpeak3 na vps z MineServ.eu"

Napisane przez TheRodzioPL w 14 November 2014 - 21:11


 • MineServ.eu, Hugo™ i lols11 lubią to


#50861 MineShop - Darmowy ItemShop na serwer!

Napisane przez lols11 w 01 November 2014 - 22:51

Cześć dzisiaj napisałem specjalny plugin dla Mineserv.eu czyli:

 

3989578.png

 

Pozwala on na tworzenie własnych pakietów które gracz może kupić podczas gry wysyłając SMS. Plugin połączony jest z dostępnym zasilaczem.


Projekt zawieszony!

Niestety z pewnych powodów nie posiadam już kodu źródłowego tego pluginu

przez co nie jestem w stanie go aktualizować, zresztą najlepiej to przydało by się go napisać

od nowa a niestety nie mam na to ani chęci ani czasu.

 

Config.yml

 

Spoiler

 

Komendy:

 

/sklep autor\author - Informacje o autorze
/sklep info - Ważne informacje
/sklep kup <NazwaPakietu> - Informacje jak zakupić dany pakiet.
/sklep pakiety - Pokazuje listę pakietów.
/sklep opis <NazwaPakietu> - Informacje szczegółowe o danym pakiecie

/sklep test\testuj - Testuje połączenie z zasilaczem.

/sklep pomoc\help - Pokazuję stronę pomocy

/sklep kodbonusowy\bonuscode <Wartosc w craftach> - Generuje kod bonusowy o danej wartości 

/sklep kodtestowy\testcode - Generuje kod testowy, pozwala na testowanie pakietu (bez sprawdzania wartości kodu)

 

Permisje:

 

MineShop.zasilacz - Pozwala testować połączenie z zasilaczem (/sklep test\testuj)

MineShop.BonusCode - Pozwala generować kody bonusowe (/sklep kodbonusowy\bonuscode)

MineShop.TestCode - Pozwala generować kod do testowania pakietu (/sklep kodtestowy\testcode)

 

Zmienne:

 

%player% - Zamienia na nick gracza, działa tylko w komendach.

 

Chcesz więcej zmiennych? Napisz w poście jakie! 

 

Jak zdobyć ID zasilacza:

Spoiler

 

1e2dc92ed4be9a96d72d1fbc681c8ac951784dfd

Linki archiwalne w licie zmian.

 

Kliknij tutaj aby pobrać najnowszą wersję.

 

Kliknij tutaj aby zobaczyć skan pluginu.

 

 

Zdjęcia (SS'y):

Spoiler

 

Lista zmian

 

# - informacja
+ - nowa funkcja
* - poprawa błędu
- - usunięcie funkcji
 
Spoiler

 • maciesik, ShroN i adam23450 lubią to


#49627 Minecraft : siła steve'a

Napisane przez HELIOSPL w 21 August 2014 - 15:37

minecraft-steve-iconmaxresdefaultjpg-rsq

 

Taka mała ciekawostka. Jak silny jest bohater minecrafta. Biców nie widać, więc chyba za silny nie jest. Przyjrzyjmy się temu lepiej.

 

Najcięższy przedmiot w minecraft to kowadło.

Przeciętne kowadło waży ok. 300kg.

Teraz trochę matematyki.

 

Jeżeli slotów w eq mamy 36 a w jednym slocie pomieścimy 64 kowadła to:

 

1 kowadło - 300 kg.

64 kowadła - 19200 kg.

36 slotów - 691200kg = 691,2 t. (słabo...to nie koniec.)

 

Zostaje jeszcze zbroja. Najcięższa zbroja jest to żelazna, która waży nawet do 55kg co daje 691,255 t

Jest to 3/10 wagi piramidy i zbliżona wartość wieży eiffla.


 • lols11, Kiwi7 i HorrormanPL lubią to


#49147 [Poradnik-Mod] Metallurgy 3

Napisane przez DzikiGoblin w 25 July 2014 - 14:57

Cześć ! W tym poradniku zaprezentuje wam mod o nazwie metallurgy 3. Dodaje on nam do gry bardzo dużo surowców z których możemy zrobić bardzo dużo ciekawych rzeczy, a głównie broni i maszyn.
 
Link do moda pod wersje 1.6.4 - http://www.skydaz.co...inecraft-1-6-4/
 
Link do ForgeModLoadera 1.6.4 - ( bez niego nie da się zainstalować żadnego moda ) - http://www.6minecraf...e-api-download/
 
Instalacja: Pobierz mod i FML -> przenieś oba pliki na pulpit -> kliknij dwa razy LPM na ForgeModLoadera -> zaznacz instal klient i daj " ok ". -> otwórz archiwum WinRARA z modem -> wejdź w folder metallurgy mod -> kliknij dwa razy LPM na aplikacje metallurgy mod ( jest ona na samej górze ).
 
 
Instalacja na serwer ( Twój serwer musi mieć silnik MCPC+ 1.6.4 ..... ): Zainstaluj moda najpierw na kliencie -> wpisz w
 
wyszukaj %appdata% - roaming - .minecraft -> Wejdź w folder mods i skopiuj dwa pliki java: metallurgy 3 i KeithyUtils ->
 
wejdź w swój serwer za pomocą FTP i wklej te dwa pliki do folderu mods.
 
 
Gdy instalujemy metallurgy 3 to od razu instaluje się nam potrzebny mod KeithyUtils.
 
 
PS: Jeśli chcecie sprawdzić jak się coś craftuje to namierzacie na przedmiot myszką i klikacie R ale to działa tylko wtedy kiedy macie NotEnoughItem :)
 
 
                                                      ### OPIS MODYFIKACJI ###
 
Surowce dzielą się na sześć grup: Podstawowe, Szlachetne, Netherowe, Enderowe, Fantastyczne i Pożyteczne.
 
 
 
# Podstawowe # - Na sam początek nadają się do zrobienia uzbrojenia, podstawowych kruszarek i pieców. Pierwsze trzy można wydobyć. Występują na każdym biomie ale tylko w zwykłym świecie. Następne pięć można tylko stworzyć za pomocą craftingu łącząc dwa odpowiednie proszki.
 
 
                                     1                      2                     3                                          4                   5                    6                    7                  8
1418cr4.jpg
 
 
 
 
1. Copper - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Kruszarki, Piece, Drabiny, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                   Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 180, Hełm - 130, Napierśnik - 180, Nogawice - 160, Buty - 110.
 
                   Ochrona: 4 pkt pancerza.
 
                   Atak: 5 pkt obrażeń
 
2. Tin - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki.
 
3. Manganese - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki.
 
4. Bronze - Tworzy się go łącząc dwa proszki Copper + Tin. ( Jak się robi proszki ? Czytaj dalej ! )
 
                   Zastosowanie: Bloki, Cegły, Kruszarki, Piece, Drabiny, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                   Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 250, Hełm - 143, Napierśnik - 208, Nogawice - 195, Buty - 169.
 
                   Ochrona: 6 pkt pancerza.
 
                   Atak: 5 pkt obrażeń
 
5. Hepatizon - Tworzy się go łącząc dwa proszki Brozne + Gold.
 
                       Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                       Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 300, Hełm - 154, Napierśnik - 224, Nogawice - 210, Buty - 182.
 
                       Ochrona: 6 pkt pancerza
 
                       Atak: 5 pkt obrażeń
 
6. Damascus Steel - Tworzy się go łącząc dwa proszki Iron + Bronze.
 
                                 Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                                 Wytrzymałość: Narzędzia i Broń - 500, Hełm - 220, Napierśnik - 320, Nogawice - 300, Buty - 260
 
                                 Ochrona: 8,5 pkt pancerza
 
                                 Atak: 6 pkt obrażeń
 
7. Angmallen - Tworzy się go łącząc dwa proszki Iron + Gold.
 
                         Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                         Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 300, Hełm - 198, Napierśnik - 288, Nogawice - 270, Buty - 234.
 
                         Ochrona: 8,5 pkt pancerza
 
                         Atak: 6 pkt obrażeń
 
8. Steel - Tworzy się go łącząc dwa proszki Iron + Manganese.
 
                Zastosowanie: Bloki, Cegły, Kruszarki, Piece, Drabiny, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 750, Hełm - 252 , Napierśnik - 353, Nogawice - 330, Buty - 286.
 
                Ochrona: 8,5 pkt pancerza
 
                Atak: 7 pkt obrażeń
 
 
#Szlachetne# -  Nie nadają się do robienia z nich uzbrojenia. Głównie wykorzystuje się je do robienia skrzyń i łączenia z innymi metalami. Pierwsze trzy można wydobyć. Występują na każdym biomie w zwykłym świecie. Następne dwa można tylko stworzyć za pomocą craftingu łącząc dwa odpowiednie proszki.
 
 
 
                                            9                  10                  11                                      12                13
2e52io8.jpg
 
 
 
9. Zinc - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki.
 
10. Silver - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Skrzynie, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                  Wytrzymałość: Narzędzia i Broń - 25, Hełm - 55, Napierśnik - 80, Nogawice - 75, Buty - 65.
 
                  Ochrona: 5,5 pkt pancerza.
.
                  Atak: 5 pkt obrażeń.
 
11. Platinum - Zastosowanie - Bloki, Cegły, Skrzynie, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                       Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 100, Hełm - 121, Napierśnik - 176, Nogawice - 165, Buty -143.
 
                       Ochrona: 8,5 pkt pancerza.
 
                       Atak : 5 pkt obrażeń
 
12. Brass- Tworzy się go łącząc dwa proszki Copper + Zinc.
 
                  Zastosowanie - Bloki, Cegły, Skrzynie, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                  Wytrzymałość - Narzędzia i broń - 15, Hełm - 33, Napierśnik - 48, Nogawice - 45, Buty - 39.
 
                  Ochrona - 4 pkt pancerza.
 
                  Atak - 5 pkt obrażeń.
 
13. Electrum - Tworzy się go łącząc dwa proszki Gold + Silver.
 
                       Zastosowanie - Bloki, Cegły, Skrzynie, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                       Wytrzymałość - Narzędzia i broń - 100, Hełm - 99, Napierśnik - 144, Nogawice - 135, Buty - 117.
 
                       Ochrona - 8 pkt pancerza.
 
                       Atak - 5 pkt obrażeń.
 
 
 
#Netherowe# -  Tworzy się z nich bardzo dobre uzbrojenie i wytapiarki. Pierwsze 10 można wydobyć. Występują tylko w netherze. Następne 3 można tylko stworzyć za pomocą craftingu łącząc dwa odpowiednie proszki.
 
 
 
                             
                             14           15           16           17            18          19           20           21           22           23                        24           25          26
2i9gvnd.jpg
 
 
 
14. Ignatius - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Wytapiarki, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                     Wytrzymałość: Narzędzia i bronie - 200, Hełm - 165, Napierśnik - 240, Nogawice - 225, Buty - 195.
 
                     Ochrona: 7,5 pkt pancerza.
 
                     Atak: 6 pkt obrażeń.
 
                     Dodatkowe atrybuty: Miecz ma szanse na podpalenie.
 
15. Shadow Iron - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Wytapiarki, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                            Wytrzymałość: Narzędzia i bronie - 300, Hełm - 176, Napierśnik - 256, Nogawice - 240, Buty - 208.
 
                            Ochrona: 8 pkt pancerza.
 
                            Atak: 6 pkt obrażeń.
 
                            Dodatkowe atrybuty: Miecz ma szanse na osłabienie.
 
16. Midasium - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                        Wytrzymałość: Narzędzia i broń: 100, Hełm - 88, Napierśnik - 128, Nogawice - 120, Buty - 104.
 
                        Ochrona: 6,5 pkt pancerza.
 
                        Atak: 6 pkt obrażeń.
 
                        Dodatkowe atrybuty: Miecz ma grabież 1.
 
17. Vyroxeres - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Wytapiarki, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                         Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 300, Hełm - 253, Napierśnik - 368, Nogawice - 345, Buty - 299.
 
                         Ochrona: 9 pkt pancerza.
 
                         Atak : 7 pkt obrażeń.
 
                         Dodatkowe atrybuty: Miecz ma szanse na zatrucie. Jak staniemy na rudzie Vyroxeres to będziemy mieli truciznę.
 
18. Ceruclase - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                         Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 500, Hełm - 2475, Napierśnik - 400, Nogawice - 375, Buty - 325.
 
                         Ochrona: 9 pkt pancerza.
 
                         Atak: 7 pkt obrażeń.
 
                         Dodatkowe atrybuty: Miecz ma szansę na spowolnienie.
 
19. Kalendrite - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Wytapiarki, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                         Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 1000, Hełm - 308, Napierśnik - 448, Nogawice - 420, Buty - 364.
 
                         Ochrona: 9,5 pkt pancerza.
 
                         Atak: 7 pkt obrażeń.
 
                         Dodatkowe atrybuty: Jeśli uderzymy kogoś mieczem to mamy szanse, że otrzymamy regeneracje na 3 sekundy.
 
20. Vulcanite - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Wytapiarki, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                        Wytrzymałość: Narzędzia i broń: 1500, Hełm - 374, Napierśnik - 544, Nogawice - 510, Buty - 442.
 
                        Ochrona: 10 pkt pancerza.
 
                        Atak: 7 pkt obrażeń.
 
                        Dodatkowe atrybuty: Miecz ma większą szanse na podpalenie niż miecz z Ignatius.
 
21. Sanguinite - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Wytapiarki, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                          Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 1750, Hełm - 396, Napierśnik - 576, Nogawice - 540, Buty - 468.
 
                          Ochrona: 10 pkt pancerza.
 
                          Atak: 8 pkt obrażeń.
 
                          Dodatkowe atrybuty: Miecz ma szanse na obumarcie.
 
22. Lemurite: Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki.
 
23. Alduorite: Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki.
 
24.Shadow Steel - Tworzy się go za łącząc dwa proszki Shadow Iron + Lemurite.
 
                              Zastosowanie: Bloki, Cegły, Wytapiarki, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                              Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 400, Hełm - 220, Napierśnik - 320, Nogawice - 300, Buty - 260.
 
                              Ochrona: 9 pkt pancerza.
 
                              Atak: 7 pkt obrażeń.
 
                              Dodatkowe atrybuty: Miecz ma większą szanse na osłabienie niż miecz z Shadow Iron.
 
25. Inolashite - Tworzy się go łącząc dwa proszki Ceruclase + Alduorite.
 
                        Zastosowanie: Bloki, Cegły, Wytapiarki, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                        Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 900, Hełm - 330, Napierśnik - 480, Nogawice - 450, Buty - 390.
 
                        Ochrona: 10 pkt pancerza.
 
                        Atak: 7 pkt obrażeń.
 
                        Dodatkowe atrybuty: Miecz ma większą szansę na spowolnienie niż miecz z Ceruclase.
 
26. Amordrine - Tworzy się go łącząc dwa proszki Kalendarite + Platinium.
 
                          Zastosowanie: Bloki, Cegły, Wytapiarki, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                          Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 1300, Hełm - 352, Napierśnik - 512, Nogawice - 480, Buty - 416.
 
                          Ochrona: 10 pkt pancerza.
 
                          Atak: 7 pkt obrażeń.
 
                          Dodatkowe atrybuty: Po uderzeniu przeciwnika mamy szanse na odzyskanie 1 serduszka.
 
 
 
# Enderowe # Tworzy się z nich bardzo dobre uzbrojenie . Pierwsze 2 można wydobyć. Występują tylko w Endzie. Ostatni można tylko stworzyć za pomocą craftingu łącząc dwa odpowiednie proszki.
 
 
 
 
                                27                  28                                           29
28v0ya.jpg
 
 
 
27.Eximite - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                    Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 1000, Hełm - 264, Napierśnik - 384, Nogawice - 360, Buty - 312.
 
                    Ochrona: 9,5 pkt pancerza.
 
                    Atak: 7 pkt obrażeń.
 
28. Meutoite - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki.
 
 
29. Desichalkos  - Tworzy się go łącząc dwa proszki Eximite + Meutoite.
 
                             Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                             Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 1700, Hełm - 330, Napierśnik - 480, Nogawice - 450, Buty - 390.
 
                             Ochrona: 10 pkt pancerza.
 
                             Atak: 8 pkt obrażeń.
 
 
 
#Fantastyczne# -  Tworzy się z nich bardzo dobre uzbrojenie, abstractory, pylony, kule. Pierwsze 12 można wydobyć. Występują na każdym biomie w zwykłym świecie. Następne 5 można tylko stworzyć za pomocą craftingu łącząc dwa odpowiednie proszki.
 
 
 
                      30        31        32        33        34         35        36        37        38         39        40        41                    42         43        44         45        46
2l8ffdh.jpg
 
 
30. Prometheum - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Abstractory, Pylony, Kule, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                             Wytrzymałość: Narzędzia i bronie - 200, Hełm - 99, Napierśnik - 144, Nogawice - 135, Buty - 117.
 
                             Ochrona: 4 pkt pancerza.
 
                             Atak: 5 pkt obrażeń.
 
31. Deep Iron - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Abstractory, Pylony, Kule, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                         Wytrzymałość: Narzędzia i bronie - 250, Hełm - 154, Napierśnik - 224, Nogawice - 210, Buty - 182.
 
                         Ochrona: 7,5 pkt pancerza.
 
                         Atak: 6 pkt obrażeń.
 
32. Infuscolium - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki.
 
33. Błąd. Nie ma takiego surowca w tej wersji moda.
 
34. Oureclase - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Abstractory, Pylony, Kule,Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                          Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 750, Hełm - 242, Napierśnik - 352, Nogawice - 330, Buty - 286.
 
                          Ochrona: 9 pkt pancerza.
 
                          Atak: 6 pkt obrażeń.
 
35. Astral Silver - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                            Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 35, Hełm - 110, Napierśnik - 160, Nogawice - 150, Buty - 130.
 
                            Ochrona: 7,5 pkt pancerza.
 
                            Atak: 5 pkt obrażeń.
 
36. Carmot - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                     Wytrzymałość: Narzędzia i broń: 50, Hełm - 132, Napierśnik - 192, Nogawice - 180, Buty - 156.
 
                     Ochrona: 8,5 pkt pancerza.
 
                     Atak: 5 pkt obrażeń.
 
37. Mithril - Zastosowanie: Bloki, Cegły, Abstractory, Pylony, Kule, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                   Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 1000, Hełm - 308, Napierśnik - 440, Nogawice - 420, Buty - 364.
 
                   Ochrona: 9,5 pkt pancerza.
 
                   Atak: 7 pkt obrażeń.
 
38. Rubracium: Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki.
 
39. Orichalcum: Zastosowanie: Bloki, Cegły, Abstractory, Pylony, Kule, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                          Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 1350, Hełm - 385, Napierśnik - 560, Nogawice - 525, Buty - 455.
 
                          Ochrona: 10 pkt pancerza.
 
                          Atak: 7 pkt obrażeń.
 
40. Adamantine -  Zastosowanie: Bloki, Cegły, Abstractory, Pylony, Kule, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                             Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 1550, Hełm - 418, Napierśnik - 608, Nogawice - 570, Buty - 494.
 
                             Ochrona: 10 pkt pancerza.
 
                             Atak: 8 pkt obrażeń.
 
41. Atlarus -  Zastosowanie: Bloki, Cegły, Abstractory, Pylony, Kule, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                     Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 1750, Hełm - 440, Napierśnik - 640, Nogawice - 600, Buty - 520.
 
                     Ochrona: 10 pkt pancerza.
 
                     Atak: 8 pkt obrażeń.
 
42. Black Steel - Tworzy się go łącząc dwa proszki Deep Iron + Infuscolium.
 
                           Zastosowanie: Bloki, Cegły, Abstractory, Pylony, Kule, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                           Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 500, Hełm - 154, Napierśnik - 224, Nogawice - 210, Buty - 182.
 
                           Ochrona: 8,5 pkt pancerza.
 
                           Atak: 6 pkt obrażeń.
 
43. Quicksilver - Tworzy się go łącząc dwa proszki Mithril + Silver.
 
                           Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                           Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 1100, Hełm - 330, Napierśnik - 480, Nogawice - 450, Buty - 390.
 
                           Ochrona: 10 pkt pancerza.
 
                           Atak: 7 pkt obrażeń.
 
44. Haderoth - Tworzy się go łącząc dwa proszki Mithril + Rubracium.
 
                        Zastosowanie: Bloki, Cegły, Abstractory, Pylony, Kule, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                        Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 1250, Hełm - 352, Napierśnik - 512, Nogawice - 480, Buty - 416.
 
                        Ochrona: 10 pkt pancerza.
 
                        Atak: 7 pkt obrażeń.
 
45. Celenegil - Tworzy się go łącząc dwa proszki Orichalcum + Platinium.
 
                        Zastosowanie: Bloki, Cegły, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                        Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 1600, Hełm - 396, Napierśnik - 576, Nogawice - 540, Buty - 468.
 
                        Ochrona: 10 pkt pancerza.
 
                        Atak: 7 pkt obrażeń.
 
46. Tartarite - Tworzy się go łącząc dwa proszki Adamantine + Atlarus
 
                       Zastosowanie: Bloki, Cegły, Abstractory, Pylony, Kule, Enchanty, Proszki, Sztabki, Narzędzia, Uzbrojenie.
 
                       Wytrzymałość: Narzędzia i broń - 3000, Hełm - 462, Napierśnik - 672, Nogawice - 630, Buty - 546.
 
                       Ochrona: 10 pkt pancerza.
 
                       Atak: 9 pkt obrażeń.
 
 
#Pożyteczne# - Jest ich tylko pięć, Dropiom po parę sztuk tak jak red stone. Robi się z nich głównie 2 rodzaje TNT ( każde o innych specjalnych właściwościach ).
 
 
                       47             48                49                 50                 51                  ?? 52 ??
2cdfuw8.png
 
 
47. Phosphorus - Zastosowanie: LE TNT, Zapałki, Nawóz.
 
48. Sulfur - Zastosowanie: HE TNT,
 
49. Saltpeter - Zastosowanie: HE TNT, Nawóz,
 
50. Magnesium - Zastosowanie LE TNT, Nawóz.
 
51. Bitumen - Zastosowanie - Po przetopieniu go uzyskujemy Tar który może zastępować szlam.
 
52. Brakuje na obrazku jeszcze jednego surowca, ponieważ ten obrazek był robiony na wersji 1.7.2 a ta wersja moda jest na 1.6.4, ponieważ nie mamy jeszcze silnika MCPC+ 1.7.2 :)  Zastosowanie: Nawóz.
 
 
# Sprzęty / Maszyny #
 
Kruszarki: Stone, Copper, Bronze, Iron, Steel - Tworzy się je z surowców podstawowych. Dzięki nimi uzyskujemy proszki :) Działają na zasadzie piecyka. Wkładamy jakąś sztabkę i węgiel lub lave i rozdrabnia nam nasze sztabki na proszki. Kruszarka z kamienia jest najwolniejsza a ze stali najszybsza.
 
 
Piece: Copper, Bronze, Iron, Steel - Normalne piece tylko, że szybsze. Także robi się je z podstawowych surowców.
 
Skrzynie: Brass 6x9, Silver 8x9, Gold 9x9, Electrum 9x10, Platinium 9x12. Skrzynie o bardzo dużej pojemności. Nie da się ich łączyć tak jak normalnych ale da się je stawiać obok siebie. Robi się je z surowców szlachetnych.
 
Wytapiarki: Ignatius, Shadow Iron, Shadow Steel, Vyroxeres, Inolashite, Kalendarite, Vulcanite, Sanguinite. Są to lepsze piece, ponieważ bardzo szybko przepalają i napełnia się je tylko lavą. Najlepsza wytapiarka ma 100 000 pojemności czyli jak ją napełnimy do pełna lavą to przepali nam tyle surowców ( tylko, że trzeba ciągle podbierać i dawać nowe surowce :D ) Jak przetapianie się z kończy to nasze " paliwo " się nie marnuje :) Wytapiarki robi się z surowców netherowych.
 
Abstractory : Prometheum, Deep Iron, Black Steel, Oureclase, Mithril, Haderoth, Orichalcum, Adamantine, Atlarus, Tartarite. - Działają tak jak piecyki tylko, że zamiast rudy dajemy sztabkę i zasilamy abstractor proszkiem prometheum i zamienia nasze sztabki na expa :D Im lepsza maszyna tym szybciej zamienia sztabki na expa.
 
 
Wszystkie maszyny ulepsza się dając słabszą na środkowe pole w craftingu i dookoła niej sztabki lepszej maszyny :)
 
                                        TROLOLOLOLOLOLOLO :)           
 
 
dnoa6h.png
 
 
Kolorowe szyby - Robi się je z proszków podstawowych surowców i z proszków szkła :D
 
Latarnie - Robi się je głównie z kolorowych szyb i cobla :)
 
Mennica i Mennica bagażowa - Nie wiem co one robią i nie mogę znaleźć w żadnym poradniku, ale mennica ogólnie służy do wybijania monet.
 
Drabiny: Copper, Bronze, Iron, Steel - Im lepsza drabina tym szybciej się wspina :D
 
Tartarite Enchanter - Jakiś dziwny enchant wkłada się broń do środka i na dół daje się albo proszki Electrum albo Silver ale jak się da jakiś do góry to enchantuje. Chyba zauważyłem, że jak się da te proszki to lepiej enchantuje ale trudno mi to stwierdzić. Na tą wersje to chyba jakiś bug jest bo na 1.7.2 to o wiele inaczej ten enchant wgląda ale na 1.7.2 jest bardzo mało modów i nie ma silnika na serwer więc nie ma o czym mówić.
 
Coin, Stack, Bag, Bullion - Są to pieniądze za które się handluje z NPC i na odwrót i pewnie się je robi w mennicy xD
 
Kule ( EN- ORB ) - Nie wiem co one robią i to pewnie też jakiś bug bo nie mają texstury tylko jakiś czarno różowy kwadrat ale da się je ładować expem ale nie wiem po co.
 
Saw Dust ( PL proszek piły ??!! xD ) - Jak się to wsadzi to pieca to otrzyma się węgiel drzewny.
 
 
          Przedstawiłem tyle co wiem o tym modzie. Nie będę wam zdradzał textur itemów i maszyn, i receptur craftingów z tego moda aby wam nie popsuć zabawy. Przy tym modzie na pewno nie znudzi się wam gra jeśli będziecie grali ze znajomymi :) Doceńcie mój poświęcony czas i chęci, które włożyłem do napisania tego poradnika dla was. Dajcie like' a i złóżcie komentarz :) Jeśli wiesz coś czego nie napisałem w tym poradniku to napisz mi na PW to się poprawi :)
 
 
                                                                                                            s2cebc.png

 • morriat, MineServ.eu i NorthPL lubią to


#48320 [Poradnik] Zajefajny plugin iControlU

Napisane przez TheRodzioPL w 20 June 2014 - 21:16

                                                                                                  YMt7nR8.png

Przedstawie wam zajefajny plugin iControlU który pozwala nam sterować graczem, dzięki temu pluginowi możemy wyrządzić niezłego trola :Trollface:  koledze. Przydaje się na serwer gdy ktoś nie wie gdzie coś jest lub jak coś zrobić wpisujemy komendę i pokazujemy mu. Osobiście plugin bardzo mnie zaciekawił

Download: http://dev.bukkit.or...gins/icontrolu/

W5Pco6L.png

/icu control (Gracz) - Pozwala nam sterować graczem .
/icu stop - Zatrzymuje kontrolowanie.

S9NS7It.png

icu.use -- Permisja do wszyskich komend
icu.control -- Pozwala używać komendy /icu control (nick)
icu.stop -- Pozwala używać komendy /icu stop
icu.exempt -- Ta permisja blokuje kontrolowanie danego gracza

xs4MfHI.png

Spoiler

 • MineServ.eu, maciesik i WaKsio lubią to


#48291 [Poradnik] Essentials

Napisane przez TheRodzioPL w 20 June 2014 - 14:34

                                                                                                         P3VNZBi.png

 

Siema, dziś przedstawię plugin essentials. Plugin jest jednym z podstawowych do naszych serwerów minecraft

Download; http://dev.bukkit.or...ins/essentials/

Essentials - Plugin główny .
EssentialsChat - Plugin odpowiadający za chat.
EssentialsAntiBuild - Pokazuje, np. czy ktoś postawił gdzieś określony blok.
EssentialsProtect - Pomaga on nam w zabezpieczaniu różnych bloków.
EssentialsSpawn - Odpowiada
za spawn na serwerze

Permissions do essentials

Wyjaśnienie configu

Spoiler

 

Komendy

Spoiler

Essentials tabliczki

Spoiler

 • MineServ.eu, maciesik i WaKsio lubią to


#47872 [Rozwiązany]Zmiana na snapshot

Napisane przez morriat w 10 June 2014 - 10:26

redaktor ... ranga...pisownia... błędy ort.  błędy składniowe...

 

masakra :facepalm:


 • Wazukup, lols11 i maciesik lubią to


#47849 [Rozwiązany]Zmiana na snapshot

Napisane przez Wazukup w 09 June 2014 - 12:35

Toć ten temat to chyba jakaś pomyłka... Jakim cudem HELIOS ma rangę REDAKTOR bez podstawowej znajomości takiej jak wgrać silnik na serwer oraz jak ustawić NON PREMIUM. Powiem tylko jedno OBY TAK DALEJ :) bez komentarza.
 • NorthPL, lols11 i maciesik lubią to


#47569 PlotMe

Napisane przez Hugo™ w 02 June 2014 - 17:28

rQh9qIt.jpg

 

Masz już dosyć robienia nowych działek?

Zainstaluj plugin PlotMe i ciesz się swobodą!

Plugin PlotMe dodaje możliwość zrobienia światów z działkami. Gdy gracz wpisze odpowiednią komendę, dostanie on automatycznie działkę. Koszt oraz rozmiar działki możemy zmieniać jak tylko chcemy!

Wymagania

 

Aby plugin PlotMe w pełni działał musimy zainstalować na nasz serwer plugin o nazwie Multiverse-Core.

Wyjaśnienie: Plugin Multiverse-Core, to plugin, który dodaje możliwość tworzenia nowych światów oraz pozwala na przemieszczaniu się między nimi.

Instalacja

 

Krok 1

Na początku wchodzimy na strone mineserv.eu i logujemy się na nasze konto. Po zalogowaniu wchodzimy w panel naszego serwera i wybieramy zakładkę "FTP".

Spoiler

Krok 2

Po wejściu w zakładkę "FTP" spisujemy nasze dane do zalogowania się.

Spoiler

Krok 3

Teraz czas uruchomić program, w naszym przypadku będzie to pogram "FileZilla". Po włączeniu programu wyświetli się takie okno.

Spoiler

Krok 4

Po włączeniu programu wpisujemy nasze dane do FTP w odpowiednie miejsca i klikamy "Szybkie łącznie".

Spoiler

 

Krok 5

Teraz przechodzimy w folder "plugins" i wrzucamy tam nasz plugin.

Spoiler

Krok 6

Po wrzuceniu pluginu do folderu "plugins" włączamy, lub restartujemy nasz serwer.
 

Spoiler

Krok 7

Gdy już wgraliśmy plugin musimy wejść na serwer i stworzyć mapę z działkami. Jeśli chcemy zrobić taką mapę, musimy wpisać: 

/mv create plotworld normal -g PlotMe

Po kilku minutach mapa nam się stworzy. Aby się na nią przenieść musimy wpisać /mv tp plotworld

Download

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/plotme/files/36-v0-13f-for-1-7-9/ 

Komendy

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/plotme/pages/commands/ 

Uprawnienia

 http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/plotme/pages/permissions/

Film

Spoiler

 • MineServ.eu, ODwochTakich i Julia33335 lubią to


#47495 Minecraft Realms - co to jest?

Napisane przez supermichalpol w 01 June 2014 - 18:29

Minecraft_Realms_Logo.png?version=9f23f6

 
Niedawno uruchomiano już Minecraft Realms także w Polsce. Niektórzy mogą nie wiedzieć, co to jest , więc tu wytłumaczę, co to jest. Minecraft Realms jest to usługa dzięki, której będziemy mogli pograć tylko (jak na ten dzień) z przyjaciółmi. Jest to alternatywa dla hostingów Minecraft, które są na rynku. Serwer konfigurujemy z poziomu Minecraft'a. Ustawienia są na razie ubogie. W ustawieniach można dodawać graczy, którzy mogą wejść na serwer, resetować serwer (czyli całkowite usunięcie mapy i stworzenie nowej), tworzyć kopie zapasowe i zmieniać np. nazwę serwera, poziom gry i tryb grania na serwerze. W przyszłości mają dodać też takie opcje jak przesyłania istniejących światów z singla na serwer i wiele innych rzeczy (tak pisze na stronie Minecraft Realms). Też w przyszłości Minecraft Realms będzie dostępne na Minecraft Pocket-Edition. Jak na razie mi wiadomo na serwer może wejść max. 10 graczy (tego pewien nie jestem na 100%).

Screen ustawień:

Spoiler

Na razie są cztery opcje kupna serwera:
- subskrypcja miesięczna 8 Euro / miesięcznie
- 10 Euro za miesiąc (30 dni)
- 26 Euro za 3 miesiąca (90 dni)
- 46 Euro za 6 miesięcy (180 dni)
 
Więc podsumowując: Czy warto kupić Minecraft Realms? Według mnie NIE.
Oczywiście to ma swoje plusy i minusy:
Spoiler

 

Link do Minecraft Realms: https://minecraft.net/realms

 

Jako, że to mój pierwszy news, mile widziane są pozytywne opinie :)


 • Hugo™, Katsu i maciesik lubią to


#46507 Sposoby na zdobycie listy pluginów serwera i ich blokada

Napisane przez NorthPL w 12 May 2014 - 13:39

1. Komendy /pl i /plugins

Zwracają czystą listę pluginów.

Sposób na zabezpieczenie się: dodanie negacji uprawnienia bukkit.command.plugins dla pluginu PermissionsEx będzie to:

/pex group <nazwa grupy dla której blokujemy> add -bukkit.command.plugins

2. Komenda /?

Zwraca listę pomocy do komend pluginów, następne strony można oglądać wpisując /? 2 itp.

Sposób na zabezpieczenie się: dodanie negacji uprawnienia minecraft.command.help dla pluginu PermissionsEx będzie to:

/pex group <nazwa grupy dla której blokujemy> add -minecraft.command.help

3. Auto uzupełnianie czatu (/ i [TAB])

Zwraca listę wszystkich dostępnych komend na serwerze, dzięki temu można się łatwo domyślić jakie pluginy są zainstalowane

Sposób na zabezpieczenie się: wyłączenie funkcji auto uzupełniania czatu (Tylko w Spigocie). W pliku spigot.yml

 

W buildzie poniżej 1368 szukamy takiej linijki:

 tab-complete: true

i zamieniamy ją na:

 tab-complete: false

W buildzie powyżej 1368 szukamy takiej linijki:

tab-complete: 0

i zamieniamy ją na:

tab-complete: -1

4. Lista pluginów przez Query serwera

Używając jakiegoś programu lub skryptu w PHP możemy odczytać listę pluginów z serwera.

Sposób na zabezpieczenie się: w pliku bukkit.yml szukamy takiej linijki:

 query-plugins: true

i zamieniamy ją na:

 query-plugins: false

Poradnik By NorthPL,

zabraniam kopiowania na inne fora!


 • HorrormanPL, maciesik i WaKsio lubią to


#55372 Jak napisać swój pierwszy, bardzo prosty plugin

Napisane przez Adix7858 w 30 July 2015 - 11:43

Witajcie. W tym poradniku dowiecie się jak stworzyć swój pierwszy plugin do Minecraft.

Potrzebujecie:

Komputera z dostępem do Internetu.

Ciut znajomości Javy

Coś do picia :) .

I co najważniejsze chęci (Bez nich ani rusz).

Jeśli macie to wszystko możecie przejść dalej.

#01 Przygotowania

Spoiler


#02 Tworzenie projektu pluginu
Spoiler


#03 Piszemy kod

Spoiler


#04 Obiecana komenda

Dodamy teraz naszą komendę

Spoiler


Gratuluje. Właśnie napisaliście swój pierwszy plugin.

Przeczytajcie jeszcze #05 abyście dokładniej wszystko wiedzieli.

#05 Informacje

Spoiler


Mam nadzieje że poradnik komuś się przyda.

 Ps: Spędziłem nad min 3 godziny i 33 minuty (nie kłamię) :P

(To do)

FAQ

Screeny:

http://imgur.com/a/biDSx

 


 • Hugo™ i ShroN lubią to


#55359 WarpPortals - Teleportacja za pomocą portali w wygodny sposób

Napisane przez WeMie w 30 July 2015 - 10:08

        ea3c4e1fb609cd8e5e56d8f29264ac82dfeaeae5

 

Cześć chciałbym wam przedstawić fajny plugin, dzięki któremu w bardzo prosty sposób stworzymy portal w wybrane miejsce :)

Autor pluginu: awenland

 

0fd0f64dcef1ce692f51909911f5483c614b801c

 

Strona pluginu: Kliknij
Wybierz wersje: Kliknij

 

9f8bc9f2dcf006810c017d0bad29f3a0a5fd4f3e

- Łatwy w obsłudze (nie trzeba konfigurować)
- Portal może być z dowolnego bloku
- Nie potrzebuje ramki (może być całkowicie nie widoczny)
- Portal morze teleportować na inny świat
- Nie wymaga innych pluginów
 

 

491137a06bb17229ded3c342e667fba399cc7e7a

(Pod nimi znajduje się skrót komend -również działa)

Tworzenie miejsca w które teleport będzie Cię teleportował:
/wp-destination-create NazwaMiejsca
/wpdc NazwaMiejsca
/pdest NazwaMiejsca

Tworzenie portalu:
/wp-portal-create NazwaPortalu NazwaMiejsca MateriałPortalu
/wppc NazwaPortalu NazwaMiejsca MateriałPortalu

(Wpisujemy to co wyżej i wykładamy miejsce portalu blokami złota,

następnie bierzemy kilof i klikamy lewym przyciskiem w bloki złota)

Sprawdzanie listy portali:
/wp-portal-list
/wppl

Sprawdzanie listy miejsc:
/wp-destination-list 
/wpdl

Zmiana materiału portalu:
/wp-portal-material NazwaPortalu Materiał
/wppm NazwaPortalu Materiał

Usunięcie portalu:
/wp-portal-delete NazwaPortalu
/wppd NazwaPortalu

Usunięcie miejsca:
/wp-destination-delete NazwaMiejsca
/wpdd NazwaMiejsca 

Teleportacja z dowolnego miejsca do miejsca:
/wp-destination-teleport NazwaMiejsca

 

Zapis:

/wp-save

 

Load:

/wp-load

 

Backup:

/wp-backup

 
589e51cf3bfa2950d1e6ac36937c3218a5ab99e9
 
[1] Odpowiednio pobraną wersje (kilknij tutaj) wrzuć do folderu plugins.
[2] Odpal serwer.
[3] Gotowe!

 

eaab319225dc28ade6771dd1d14047449d0fecc1

 

Otwieramy config.yml

 

i ukazuje nam sie tekst:

 

portals:
  general:
    allowNormalPortals: false # wyłącza/włącza zwykłe teleporty do piekła.
    textColor: c # Kolor poleceń kiedy tworzy się portal.
  create: 
    maxSize: 1000 # Maksymalna wielkość portalu.
  permission:
    alertUser: true # Ostrzezenie jeśli ktoś chce użyć portalu a nie ma uprawnień.
    checkIndividualPortalPermissions: false # Używanie osobnej permissi do każdego portalu.
  teleport: 
    message: Przteleportowanooo! # Tekst po teleportacji.
    messageColor: e # Kolor tego tekstu.
  reporting:
    allowAnalytics: true # Pozwolenie na wysyłanie danych na temat funkcjonowania pluginu.

 

Zmieniamy co chcemy i gotowe :)

Uprawnień do teleportacji nie potrzebna :)

Do tworzenia tylko tz. "op", jednak jeśli chcesz dać możliwość

tworzenia i Moderatorom kliknij tutaj i wybierz interesujące Cie uprawnienia.

 

 

0304e4e4643fa829c8dc3c26e839147240f6fd02

Jeśli poradnik pisemny nie wystarczył, zapraszam do oglądania :)

 

https://youtu.be/BOZPOG1-KJI

Link, bo nie mogę tutaj wstawić coś filmu :(


 • lols11 i ShroN lubią to